Víkend v kocke: 12 bodov, Paška out, nezávislí in.

Autor: daniel moško | 16.11.2014 o 20:24 | Karma článku: 4,15 | Prečítané:  417x

Slovenskí futbalisti majú rekordných 12 bodov, Slovensko bez šéfa parlamentu, nezávislí kandidáti v komunálnych voľbách s vysokým ziskom. To sú tri headliny tohto víkendu. Poďme podrobnejšie.

V ktorej kvalifikácii na futbalové ME či MS malo Slovensko po štyroch zápasoch 12 bodov? V žiadnej. Menovanie Kozáka za trénera  repre mnohým dvihla obočie a dosť bolo tých, ktorí čakali že naše hviezdy s ním spravia krátky proces. Avšak realitou je opak - v dobrom slova zmysle dal práve on do laty ich a odvtedy sme videli na trávniku partiu, kde základnými atribútmi sú tímový duch, 90 minútová snaha, oduševnenie podporené aj kvalitou a sebavedomím. Takéto futbalové družstvo naša krajina ešte nemala. Kombináciou vyššie menovaných prvkov naraz určite. Výsledok zo Skopje bol možno ešte dôležitejší než ten zo Žiliny, pretože prišiel po kritickejšom výkone a ustáli to. Bravo.

Pavol Paška odstúpil a jeho meno v oficiálnej politike prestane existovať. To je výsledok posledných udalostí a tlaku na jeho osobu. Premiér Fico sa tentoraz ukázal ako veľký stratég. Keď videl, že situácia okolo predsedu parlamentu začína byť príliš horúcou, až tak, že hrozilo že plánované akcie proti jeho osobe môžu negatívne ovplyvniť nazeranie voličov na kandidátov Smeru v komunálnych voľbách a že spomienkové akcie v rámci 17.novembra by nemuseli mať len podobu spomienok "tenkrát pred 25 letmi", ale chytiť až na naše pomery nevídaný revolučný nádych, zaradil výhybku a dohodol Paškove odstúpenie asap. Pravici síce umožnil čiastočný úspech, ale zároveň im poriadne namočil pušný prach. Takýto opatrný Fico tu predtým nebol, čo má isté korene v prezidentských voľbách.

Zaujímavou informáciou výsledkov volieb je trend rastúceho počtu nezávislých kandidátov a ich presadenie sa vo volebnom súboji. No, nezávislých...iste ste aj vo svojom okolí zaregistrovali množstvo kandidátov, ktorí boli ešte pár mesiacov dozadu nezávislí a nakoniec kandidovali s podporou strán, či naopak pred pár mesiacmi ešte straníci boli zrazu bez straníckeho trička. Najmä preto je dosť zložité presne vyselektovať naozaj dlhodobo nezávislých, ktorí ako nezávislí aj dlhodobo v prospech bydliska pracujú. Myslím že to číslo okolo 35% by šlo dosť dole. V každom prípade, pre zabehané politické strany šťastie, že do parlamentu sa nedá kandidovať ako nezávislý... a škoda pre priamu demokraciu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Penta nevyplatí Kočnerove zmenky za 11 miliónov

Nie je známe, kde sú zmenky a kto je ich majiteľom.


Už ste čítali?