Moja kandidatúra na poslanca BSK

Autor: daniel moško | 5.11.2013 o 6:55 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  368x

9.novembra sa uskutočnia voľby do vyšších územných celkov. Tieto voľby od vzniku VÚC čelia všeobecnému nezáujmu voličov, ktorým sú kraje vzdialené a pre väčšinu z nich neprehľadné a nepotrebné. Napriek tomu som sa rozhodol kandidovať za poslanca do BSK. Prečo?

Mnohí sa ma pýtajú, prečo kandidujem na poslanca do BSK. Za prvé - som rodený Bratislavčan a poznám dobre čo tento kraj trápi a ako krajský poslanec to môžem a chcem zmeniť. Za druhé - kraj (a nielen ten) potrebuje nových ľudí nezaťažených politickou minulosťou, a takým človekom som. Za tretie - som proti kumulovaniu politických funkcií a mnohým mojim protikandidátom ktorí pôsobia či už ako poslanci NR SR, EP, či na komunálnych úrovniach chcem sťažiť cestu za ich x-tým postom. Čím menej "známych" tvárí, tým viac sa porušia existujúce choré väzby v štátnej aparatúre.

Aj keď by som sa chcel vyhnúť vágnemu označeniu, vždy som sa pokladal skôr za pravicového voliča, i keď vo svojej podstate som založený sociálne a empatívne. Radím sa medzi konzervatívnych ľudí vo väčšine aspektov života. Keď vznikla strana Nová Väčšina, pocítil som, že toto je príležitosť zmeniť Slovensko, a že ak byť niekedy členom nejakej strany tak práve teraz a v tejto. Rovnako som sa rozhodol, že dám do ucelenej podoby moje podnety, vízie, kritiky ohľadom rodného kraja a predostriem to
ako návrh voličom vo voľbách do VÚC.

Prebiehajúca kampaň je pre mňa prvá v živote a som vďačný za túto skúsenosť. Okúsil som mediálny a interaktívny svet v rôznych podobách a zistil o čom je to – robiť nejakú kampaň. Je zbytočné lamentovať nad tým, že kandidáti majú odlišné štartovacie pozície – mojimi protivníkmi sú ľudia z vysokej politiky, podnikatelia, umelci. Človek z ulice má minimálne možnosti (hlavne finančné) oproti vyššie spomenutým kandidátom. Čo ma vedie k pochmúrnemu záveru, že politika na akejkoľvek úrovni je už od začiatku o peniazoch (i keď poznám výnimky, ale v drvivej väčšine to tak je). To ma ale motivuje. Núti ma to byť kreatívnym a využívať na seba propagáciu iné dostupné kanály a možnosti. Človek z ulice versus známa osobnosť. To je výzva.

 

Právo voliť som zatiaľ využil vždy, právo byť volený teraz vyskúšam prvý raz. Je na Vás, či mi v tom pomôžete, alebo či budú úspešné staré tváre a nikdy sa nič nezmení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?