Moja kandidatúra na poslanca BSK

Autor: daniel moško | 5.11.2013 o 6:55 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  380x

9.novembra sa uskutočnia voľby do vyšších územných celkov. Tieto voľby od vzniku VÚC čelia všeobecnému nezáujmu voličov, ktorým sú kraje vzdialené a pre väčšinu z nich neprehľadné a nepotrebné. Napriek tomu som sa rozhodol kandidovať za poslanca do BSK. Prečo?

Mnohí sa ma pýtajú, prečo kandidujem na poslanca do BSK. Za prvé - som rodený Bratislavčan a poznám dobre čo tento kraj trápi a ako krajský poslanec to môžem a chcem zmeniť. Za druhé - kraj (a nielen ten) potrebuje nových ľudí nezaťažených politickou minulosťou, a takým človekom som. Za tretie - som proti kumulovaniu politických funkcií a mnohým mojim protikandidátom ktorí pôsobia či už ako poslanci NR SR, EP, či na komunálnych úrovniach chcem sťažiť cestu za ich x-tým postom. Čím menej "známych" tvárí, tým viac sa porušia existujúce choré väzby v štátnej aparatúre.

Aj keď by som sa chcel vyhnúť vágnemu označeniu, vždy som sa pokladal skôr za pravicového voliča, i keď vo svojej podstate som založený sociálne a empatívne. Radím sa medzi konzervatívnych ľudí vo väčšine aspektov života. Keď vznikla strana Nová Väčšina, pocítil som, že toto je príležitosť zmeniť Slovensko, a že ak byť niekedy členom nejakej strany tak práve teraz a v tejto. Rovnako som sa rozhodol, že dám do ucelenej podoby moje podnety, vízie, kritiky ohľadom rodného kraja a predostriem to
ako návrh voličom vo voľbách do VÚC.

Prebiehajúca kampaň je pre mňa prvá v živote a som vďačný za túto skúsenosť. Okúsil som mediálny a interaktívny svet v rôznych podobách a zistil o čom je to – robiť nejakú kampaň. Je zbytočné lamentovať nad tým, že kandidáti majú odlišné štartovacie pozície – mojimi protivníkmi sú ľudia z vysokej politiky, podnikatelia, umelci. Človek z ulice má minimálne možnosti (hlavne finančné) oproti vyššie spomenutým kandidátom. Čo ma vedie k pochmúrnemu záveru, že politika na akejkoľvek úrovni je už od začiatku o peniazoch (i keď poznám výnimky, ale v drvivej väčšine to tak je). To ma ale motivuje. Núti ma to byť kreatívnym a využívať na seba propagáciu iné dostupné kanály a možnosti. Človek z ulice versus známa osobnosť. To je výzva.

 

Právo voliť som zatiaľ využil vždy, právo byť volený teraz vyskúšam prvý raz. Je na Vás, či mi v tom pomôžete, alebo či budú úspešné staré tváre a nikdy sa nič nezmení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Reportér Týždňa Magušin: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Redaktor Týždňa Michal Magušin sa so šéfom SNS Andrejom Dankom rozprával vo chvíli, keď sa dozvedel o pokyne na odvolanie ministra školstva Petra Plavčana (SNS).

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?