Aký koniec sveta?

Autor: daniel moško | 16.2.2011 o 18:06 | (upravené 16.2.2011 o 18:13) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  1286x

Taká téma, že o ničom. Že dovidenia. Že nemám čo robiť asi a statne sa nudím. Ale na druhej strane, nech dvihne ruku ten, ktorý o tom nikdy nerozmýšľal. Že či teda budúci rok áno, alebo nie. A hlavne ako? Aký koniec sveta môžeme očakávať?  

 

Nebudem sa zastávať žiadnej teórie, skúsim ich len zhrnúť pekne na kôpku a pomeditovať že čo s nimi. Začnime teda faktom, že podľa rôznych proroctiev rôznych vážených osôb ale aj šarlatánov svojej doby by práve budúci rok mal byť pre ľudstvo tým posledným. Dosť zlá predstava, hlavne ak ste si pred týždňom vzali hypotéku na 30 rokov, však. Vlastne, je to super, veď splatíte len rok a potom to už nikoho nebude zaujímať. Takže napríklad taký Mayovia - podľa ich kamenného kalendára, ktorého formát zobrazujúci čas mi skôr pripomína dnešné IP adresy, určili, že kolobeh sveta sa zakončí presne 21.12.2012. Teda to z toho vyrobili svetové médiá. Presnejšie by bolo povedať, že podľa ich ponímania sa vtedy končí „jeden kolobeh" trvajúci, pardón ale netuším presne - cca 5000 rokov (?); t.j. nemusí to automaticky znamenať koniec života na zemi, ale skôr mali na mysli že to bude koniec jednej etapy vývoja na Zemi. Môžu teda prežiť všetci, ale za zmenených podmienok, môže prežiť tretina ľudstva, môže desatina.

Poďme sa pozrieť na možnosť že koniec sveta zapríčiní nebeské teleso - asteroid, planétka. Modernou hypotézou je zrážka Zeme s „planétou temnôt" Nibiru, inak zvaná planéta kríženia, a tak podobne. Jej obeh je údajne cca okolo 3600 rokov. Ak si dobre pamätám fakty, je údajne 10x väčšia ako Zem. Pozor ale - nemá naraziť do Zeme, ale „len" preletieť okolo. Kto však chápe trochu nebeskú mechaniku, vie si zrátať, aké obrovské gravitačné sily by na Zem pôsobili. A nie len na Zem , ale aj na celú slnečnú sústavu vrátane slnka samotného. Čiže aj púhy prelet okolo stačí na to, aby sa na Zemi začali diať zlé veci ako pohyb zemskej kôry, výbuchy sopiek, povodne atď. A čo je dosť podstatné, Zem by sa mohla po jej prelete dostať do „chvosta" úlomkov letiacich za Nibiru. Úlomky sú to obrazne povedané. Úlomky môžu dosahovať veľkosť desiatok kilometrov. Takže nejaký ten „kamienok" na Zem spadne tak či tak. Aastronómovia vraj už pred rokmi zaregistrovali hmotné teleso, ktoré sa blíži k našej slnečnej sústave. Aj keď je ešte poriadne ďaleko, môže už teraz pôsobiť na Zem či Slnko vo forme magnetických a iných porúch. To že sa súčasný magnetický pól ozlomkrky ponáhľa z Kanady do Ruska tiež môže hrať hypotéze do kariet. A tento pohyb sa zrýchľuje. Aj keď podľa iných info tento stav a iné anomálie vraj súvisia s tým, že celá slnečná sústava sa nasúva pri svojom pohybe do časti galaxie, kde je „husto" a toto je výsledok.

Teraz poďme na hypotézu, že svet skončí kvôli invázii mimozemšťanov - tento typ konca sveta by som skôr priradil k biblickým tézam o konci sveta. Logicky ak zostúpi Boh na Zem, je to mimozemšťan. Vstúpi sem predsa z kozmu. Či to bude prebiehať tak ako je to popísané v Ezechielovi, ťažko povedať. Toto je poriadne zložitá téma. Fakt, že sem niekto príde aby tu urobil poriadky, pričom sa zachráni „144 000" duší, predpokladá, že je tu niekto s kým treba bojovať. Teda ak je on sila dobra, na Zemi tu máme sily zla, ktoré je potrebné zničiť. Načo inak by sem chodil. To že sa v okolí Zeme už dávno niečo deje sem ťahať nebudem. Len tak hodím poznámku o tom, načo bola US snaha s SDI, keď vtedy USA nemali na Zemi reálneho rivala, kedže ZSSR bol v krachu. Celkovo teda má nastať mela, v ktorej sa zachránia len vyvolení. Lenže na Zemi máme veľa náboženstiev, ktorí opisujú ten istý koniec sveta, a , samozrejme, len jedni môžu byť vyvolení. Len jedno náboženstvo môže mať pravdu. Alebo existuje veľké množstvo Bohov ktorí si rozparcelovali Zem. Nuž, v každom prípade to bude veľkolepé divadlo. Neviem či sa mám zaoberať aj verziou podobnou z filmu „Deň nezávislosti". K tomu nemám žiadne poznatky a ak, tak len poviem, že ak je táto možnosť reálna, tak skôr verím tomu, že tu sú už dávno.

Ďalšia verzia konca sveta je ezoterického charakeru. Nejde tu o zbrane, o klímu, asteroidy, ale o stav duše. V roku 2012 sa Zem dostane do spektra, v ktorom tí, ktorí majú potrebné duševné vibrácie, budú môcť vojsť do „nového sveta", pričom ostatní ostanú pekne na Zemi. Aby som upresnil - obe skupiny ostanú na Zemi, avšak budú ďalej žiť v paralelných svetoch, z ktorých v jednom bude život prebiehať tak ako doteraz s možnosťou, že tu život raz ozaj zanikne, pričom samotní ľudia si nič nevšimnú, budú ďalej žiť ako doteraz, platiť dane, báť sa zdražovania, umierať a chodiť na dovolenky. Druhá skupina vstúpi do vyššej dimenzie bytia. V ňom sa už nebudú riešiť malicherné veci ako doteraz. V istom zmysle pôjde o Raj. Problémom však je, že kedže na „postup" je potrebné mať vibrácie na vyššej úrovni, a materialistický svet dneška ide práve proti tomu, veľa jedincov , ktorí postúpia, sa asi nenájde. Takže tibetskí mnísi majú navrch. Ono bez nejakých vtípkov, pravda je, že ľudia ktorí vedia meditovať a viesť svoj život v rovnováhe, majú celkovo predpoklady viesť zdravší a dlhší život. Čiže na „každém šprochu pravdy trochu".

Nemusí sa stať ale vôbec nič a aj tak si myslím že moc veselo tu nebude. Každý sa obzerá a pýta sa - katastrof pribúda, nešťastí, porušená klíma, možno nás čaká aj ono magnetické prepólovanie, finančná a politická nestabilita... dosť vecí aj bez mimozemšťanov, asteroidov a podobne, však... a keď sa aj ja spätne obzerám dozadu a to som mlaďús, fakt je, že keď som mal 20 rokov, bolo tohto všetkého menej ako dnes. A keď som mal 10, bolo toho menej ako keď som mal 20. A v roku 1980  sa nedialo vôbec nič ;) teda ak nerátam že v Tuzexe dostali texasky :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Reportér Týždňa Magušin: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Redaktor Týždňa Michal Magušin sa so šéfom SNS Andrejom Dankom rozprával vo chvíli, keď sa dozvedel o pokyne na odvolanie ministra školstva Petra Plavčana (SNS).

KOMENTÁRE

Fico s Bugárom verzus Danko. Ako čítať vývoj krízy

Premiér odvolal Plavčana a Danko sa cíti urazený.


Už ste čítali?