Návštevnosť vo Fortuna lige po jeseni 2015

Autor: daniel moško | 14.12.2015 o 15:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  137x

Skončila sa jesenná časť Fortuna ligy. Pozrime sa na čísla čo sa týka návštevnosti, ktorá prvý raz po dlhých rokoch vzrástla, na cifru 2636. Kto sa o to najviac zaslúžil?

Je jasné že 99% čitateľov odpovie že za nárast vďačíme novej aréne Spartaku Trnava. Nebol to však jediný team, ktorému vzrástla návštevnosť. Porovnal som jesenú návštevnosť sezóny 2014/2015 s tou práve skončenou.

Spartaku Trnava vzrástla návštevnosť o 5994 divákov na 8505. Výborné číslo, avšak detailnejší pohľad povie, že na zvučnejších súperov ako Trenčín, Slovan, Žilina a D.Streda bolo zvedavých v priemere 12600 divákov, zatiaľ čo na 6 ďalších menej zaujímavých v priemere len 5700. Je teda zrejmé, že okrem prostredia a kvality domáceho celku návštevnosť reflektuje na celkovú atraktivitu ligy. Tá slovenská ju má malú na to, aby Spartak dosiahol 5 cifernú priemernú návštevnosť.

Dunajskej Strede vzrástla návštevnosť o 741 divákov a dosiahla číslo 4208. Na Trnavu, Slovan a Trenčín prišlo v priemere 5600 divákov. Koncepčná práca, plány výstavby novej arény a tradične žičlivé prostredie dávajú tušiť, že tieto čísla môžu v budúcnosti ešte rásť.

Ružomberku vzrástla návštevnosť o 197 divákov na 1905.

Myjava zaznamenala prírastok 89 divákov na 1789, čo nie je veľa vzhľadom na to, že team sa pohyboval celú jeseň v prvej päťke tabuľky.

Potom tu máme nováčikov Michalovce a Skalicu. Tých som pomeroval s dvojicou vypadnutých Bystricou a Košicami. Druhí menovaní mali vlani spolu návštevnosť cca 3000 divákov. Michalovce a Skalica dosiahli spolu takmer 4900 divákov, z toho Michalovce takmer 3000, na čom majú zásluhu vypredané zápasy na Trenčín, Slovan či D.Stredu. Skalica naopak dosiahla len podpriemerných 1900 divákov a zdá sa, že Záhorie je už presýtené prvou ligou, kedy na niekoľkých desiatkach kilometrov sú až traja ligisti.

Senici klesla návštevnosť o 75 divákov a Moravciam o 78, Žiline napriek skvelému vstupu do sezóny a európskym bitkám klesla tiež o 115 divákov. Trenčín zaznamenal pokles 325 divákov, čo ale skresľuje jedno stretnutie bez divákov. Neberúc ho v úvahu, návštevy sa mu oproti minulej sezóne nehýbali. Tiež čakáme pozitívny trend po zvýšení kapacity.

Kto si myslel že návštevnosť Slovana nemá kam klesnúť, prerátal sa. Klesla o 445 divákov na 1225. Kapitola sama o sebe. Prepad zažila Podbrezová – až o 680 divákov na 1481. Ani to že je jediný reprezentant regiónu, mu nepridalo.

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

DOMOV

Javorčíková: Harabinova skupina zdevastovala dôveru v súdy

Dôvera v súdnictvo mierne stúpla.


Už ste čítali?