Slovensko v pohároch 2011, časť.2

Autor: daniel moško | 19.12.2011 o 16:21 | Karma článku: 1,99 | Prečítané:  798x

Tohtoročnú edíciu pohárových súťaží majú naše kluby za sebou. Teamom vypadnutým v predkolách som sa podrobne zaoberal v blogu „Slovensko v pohároch 2011", poďme zhodnotiť posledného zástupcu, ktorý hral skupinu Európskej ligy - Slovan Bratislava.

Po žrebe ktorý Slovanu prisúdil Paris St.Germain, Athletic Bilbao a Salzburg bolo jasné že ide o konsolidované teamy, avšak papierovo nešlo o extratriedu, v porovnaní s predchádzajúcimi súpermi Slovana ako boli AS Roma či APOEL (ktorý potvrdil silu a zo skupiny LM postúpil...).

Bilbao, možno mnohým neznáme sa ukázalo ako veľmi vyspelý team ktorý vedel presne čo a ako chce hrať. Slovan takmer k ničomu nepustilo a aj keď mali belasí tradične dobré zápasové pasáže, reálne na tohto súpera nemali a prehra bola zaslúžená. Do Salzburgu, ktorý ukázal silu našej Senici, šlo mužstvo pred dobrý výsledok. Úprimne, bol to priemerný európsky zápas s minimom šancí a ak by mi niekto pred 60.minútou povedal že to skončí 3-0 pre domácich, opýtal by som sa z čoho majú tie góly padnúť. Ale stalo sa a tento výsledok sa dá radiť medzi hanebné, hlavne na priebeh zápasu. Tu sa už ale ukazovala strata formy teamu, darmo keď má mužstvo problém vyhrávať nad Moravcami či Nitrou, nedá sa domnievať, že zrazu proti európskemu mužstvu príde výkon o 300% lepší. A aj keď ten výkon bol samozrejme lepší, stačiť nemohol. Paríž prišiel do Bratislavy ako absolútny favorit, ktorý však ukázal dosť málo. Bol technicky, kombinačne aj rýchlostne o triedu nad Slovanom, ale boli to skôr záblesky. Domáci, ktorí sa konečne snažili hrať od podlahy od úvodného hvizdu, možno súpera aj zaskočili. V druhom polčase hrali 25 minút presilovku o jedného hráča a 10 minút dokonca o dvoch (!!!) avšak túto obrovskú šancu nevyužilo. Paríž si koledoval o príučku, ale Slovan v tomto momente nemal na to aby ju uštedril. Nasledovala odveta v Paríži, kde sa čakalo že rozdiel v reálnej kvalite sa prejaví v plnej nahote. Avšak Paríž si opäť nevedel poradiť s hrou Slovana a aj keď mal navrch, nebol to žiadny drvivý tlak a Slovan si dokázal vypracovať pár pekných šancí. Veľkosť Paríža sa prejavila až po tom ako Slovan zahodil čistú šancu a vzápätí dal sám gól. V sumáre belasí nedostali od tohto súpera tri polčasy gól a to je určite pekná vizitka. Slovan mal stále iba 1 bod v tabuľke a cestoval do Bilbaa. Ukazovalo sa, že pôsobenie v Európskej lige je belasým na prospech - nebolo pochýb o tom kto bude pánom na ihrisku, ale Slovan mohol prvý polčas aj vyhrať! Ten druhý bol už plne v réžii domácich a rovnako ako v prípade parížskeho zápasu, vyhrali zaslúžene, aj keď Slovan rozhodne nesklamal a obstál nad očakávania. Pred posledným domácim zápasom so Salzburgom, ktorý na začiatku vyzeral papierovo najschodnejší boli možno očakávania prvého víťazstva. Avšak Salzburg sa či Španielom ako Francúzom vyrovnal a v Bratislave šiel na postup. Z tretiny zaplnený uzimený štadión však videl už behom 6 minút od Slovana toľko gólov, ako predtým počas 450 minút. Bláznivá dvadsaťminútovka skončila 2-2 a tesne pred koncom Slovan mohol konečne vyhrať polčas, keď super šanca obtrela tyč. Celkové rozpačité vyznenie jesene dal v druhom polčase vlastenec domáceho hráča, ktorým Salzburg vyhral zápas, ktorému by asi najviac slušala remíza. Slovan tak skončil v skupine posledný s 1 bodom a skóre 4-11.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.